scorecardresearch

Hamile Gibiydi Tomografide Çıkana İnanamayacaksınız

215 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 1 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Tomografide Çıkana İnanamayacaksınız Daily Mail haberine göre Margaret Mcmahon'un şişen karnının sebebi irritabl bağırsak sendromu zannediliyordu. Karnındaki şişlik yüzünden 3 yıl boyunca hamile gibi dolaşan Margaret bıçak saplanırcasına karın ağrıları da bitmek bilmiyordu.

SÜREKLİ TUVALATE GİTMESİ GEREKİYORDU

İrritabl bağısak sendromu teşhisinden tatmin olmayan 48 yaşındaki kadın, gereken ücreti ödeyerek tomografi çektirince karnındaki 18 cm'lik tümör ortaya çıktı. Tehlikeli olmayan tümörün histerektomiyle alınması gerekiyordu.

Ameliyat için bekleyen Margaret'ın bu sırada hayatını da askıya alması gerekiyordu çünkü karnındaki tümör idrar kesesine baskı yaptığı için sürekli tuvalete gitmesi gerekiyordu. ''HİÇ BİTMEYEN BİR HAMİLELİK GİBİYDİ''

Bekleme dönemini anlatan 2 çocuk annesi Margaret, "Hiç bitmeyen bir hamilelik gibiydi. Ancak hamileyken sonunda bir bebeğiniz olur. Özellikle sonlara doğru bıçak saplanırcasına sancılar oluşmaya başlamıştı. Sürekli tuvalete gitme ihtiyacı ise cabası. Hayatıma tamamen ara vermek zorunda kaldım." diye konuştu.

Fibroidlerin yeterince bilinmediğini söyleyen Margaret, doğru teşhis için neredeyse 3 yıl bekledi. İrritabl bağırsak sendromu koyan doktorlar, kilo vermesini tavsiye etti. Fibroid farkedildikten sonra ise endişelenecek birşey olmadığını söylediler.

Bitmek bilmeyen ağrılar yüzünden tekrar tekrar doktora gitmesine rağmen kitlenin büyümediğini söyleyip eve gönderdiler. Bir gün sancıyla acile kaldırıldıktan sonra gerçek ortaya çıktı. Hemşireler kitlenin çok büyük olduğunu söyleyince Margaret kulaklarına inanamadı.